eJaworzno – portal lokalny

Koleje Śląskie omijają Jaworzno. Trasa Kraków-Katowice bez naszego miasta

Koleje Śląskie już w grudniu tego roku uruchomią własne połączenie między Krakowem, a Katowicami. Jeśli nic nie stanie kolejarzom na drodze, pierwsze pociągi pokonają tę trasę już 13 grudnia. Niestety, według zapowiedzi przedstawicieli Kolei Śląskich, nie zatrzymają się one w Jaworznie. 

Dla mieszkańców naszego miasta podróżujących do stolicy Małopolskich oznacza to spore utrudnienia. 

Wszystko dlatego, że nowe połączenie jest wybitnie atrakcyjne dla podróżnych, a czas przejazdu między dwiema krańcowymi stacjami wynosi jedynie nieco ponad jedną godzinę. Nic zatem dziwnego, że w Jaworznie można usłyszeć wiele komentarzy dotyczących przyczyn takiego stanu rzeczy. Najczęściej pojawiającym się wytłumaczeniem jest to dotyczące winy leżącej po stronie miejskich polityków. Co ważne, według wielu komentujących odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą politycy działający po obu stronach barykady. Strata jest tym bardziej dotkliwa, że pociąg zatrzymywać się będzie nawet w miastach znacznie mniejszych od Jaworzna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *